POZIV ZA STIPENDIRANU MOBILNOST

U OKVIRU PROGRAMA ERAZMUS PLUS

Pozivaju se zainteresovani studenti da se prijave za učešće u programu mobilnosti „Erazmus plus“ za studiranje u letnjem semestru 2019/2020. na partnerskim univerzitetima:

1. University Lucian Blaga in Sibiu, Romania
  2. University of Szeged, Hungary
  3. 1 December 1918“ University of Alba Iulia, Romania
  4. Powislanski College in Kwidyzin, Poland
  5. University North, Croatia
  6. West University of Temisoara, Romania
  7. New Bulgarian University, Sofia, Bulgaria
  8. Universitat de Valencia, Spain
  9. The State University of Applied Sciences in Plock, Poland
  10. Banat’s University of Agricultural Science and Veterinary Medicine “King Michael I of Romania”, Romania
  11. Riga Technical University, Latvia
  12. Alma Mater Europaea ECM, Slovenia
  13. Middle East Technical University, Turkey
  14. Stanislav Staszic University of Applied Sciences in Pila, Poland
  15. Atilim University, Turkey
  16. Izmir Katip Celebi University, Turkey
  17. Technological Educational Institut (TEI) of Thessaly Food Technology Department
  18. Nevesehir Haci Bektas Veli University, Turkey
  19. Okan University, Turkey
  20. Universita LUM Jean Monnet, Bari, Italy

Na konkurs se mogu prijaviti studenti osnovnih akademskih studija i master studija (razmena u trajanju od 1 semestra, tj. 5 meseci).

Na adresu erasmus@megatrend.edu.rs poslati ime, prezime, studijski program i broj indeksa.

Ostala potrebna dokumentacija:

1. prijavni formular
2. predlog plana studija
3. kopija pasoša
4. lista položenih ispita
5. potvrda sa fakulteta da ste redovan student
6. potvrda o poznavanju engleskog jezika (nivo B1/B2) ili preporuka od profesora engleskog sa matičnog fakulteta

Sva dokumenta poslati skenirano Odeljenju za međunarodnu saradnju na erasmus@megatrend.edu.rs  sa naznakom “Prijava za program mobilnosti”. Ukoliko imate dodatnih pitanja obratite se na telefon 011/220 30 87 ili dođite svakog radnog dana od 9 do 16  (Bulevar maršala Tolbuhina br. 8, kancelarija broj 1).

NAPOMENA:
Studenti prve godine osnovnih akademskih studija nemaju pravo prijave.

Sva neophodna dokumenta dostaviti na srpskom jeziku. U ovoj fazi prijave nije potreban zvaničan prevod dokumenata na engleski jezik, a ukoliko to bude neophodno, Odeljenje će vas naknadno obavestiti.

Predlog plana studija (u ovoj fazi prijave kandidat navodi listu predmeta koje bi želeo da pohađa u periodu mobilnosti, a koja će kasnije, ukoliko je kandidat odabran, činiti polaznu tačku za izradu Ugovora o učenju). U izboru predmeta koje student želi da sluša u toku mobilnosti, potrebno je da sakupi 30 ESPB.