Proveo sam dva predivna meseca u Turskoj posećujući gradove koji u sebi skrivaju lepote koje ni slutiti nisam mogao: specifičnu kulturu, prostrane trgove, tragove prošlih vremena turskog naroda, znamenita, velelepna zdanja… Rad na ovom projektu omogućio mi je sticanje novih poznanstava, sklapanje prijateljstava sa osobama sličnih interesovanja. Saradnja sa mentorima i vođama projekta veoma je uticala na moj prethodni pogled na dizajniranje i umetnost inače. Moja percepcija umetnosti se promenila. Uspeo sam da nađem sponu između funkcionalnosti, praktičnosti i estetike koju nisam mogao nikako pronaći pre polaska na ovaj neverovatan put.

Studenti su generalno veoma ljubazni. Nažalost, mnogi turski studenti uopšte ne govore engleski sto me iznenadjuje… Vecina voli zabavu, odlaske u pabove, barove, kafiće, koncerte itd. Erasmus u Turskoj je zaista odlična prilika jer su ljudi nekako otvoreniji jedni prema drugima, srećniji, uživaju u svakom danu. U drugim evropskim zemljama ljudi imaju distance jedni prema drugima, po mom mišljenju su tužniji, usamljeniji i depresivniji. Turska je potpuno drugačiji svet. Naravno postoje mnoge kulturološke razlike I možda ćete u početku biti šokirani, ali onda ćete se sigurno zaljubiti u ovu zemlju.

Takodje postoji velika raznolikost u hrani. Svaki dan sam otkrivao nešto novo. Kada budete u Turskoj trebalo bi da probate razne vrste ćevapa, mantija, bureka. I od poslastica baklave i turski pudinzi. Nedostajaće mi ova hrana kada se budem vratio u svoju zemlju.