Predstavnici našeg Univerziteta bili su među 30 učesnika Međunarodne „Erazmus +“ nedelje na temu „Internacionalizacija i mobilnost“,  koja je organizovana na Tehničkom univerzitetu Bliskog istoka (Middle East Technical University METU) u Ankari, od 17. do 21. jula 2017. godine.

Ovaj susret imao je za cilj razmenu iskustava i najboljih praksi od strane zaposlenih, ocenu postojećih i uspostavljanje novih partnerstava i jačanja međunarodne saradnje učesnika. Univerzitet „Džon Nezbit“ predstavile su koordinatorke programa „Erazmus“ Miljana Blagojević i Biljana Pejović koje su i istakle značaj međunarodne saradnje koju je naš Univerzitet stekao sarađujući sa drugim interkulturnim institucijama.

Tehnički univerzitet Bliskog istoka (Middle East Technical University METU) u Ankari rangiran je medju 100 najboljih obrazovnih institucija na listi „Times Higher Education“ (85. mesto na listi najboljih univerziteta sveta i medju 60 najpriznatijih).