Povodom obeležavanja Dana državnosti Islamske republike Irana, a u znak sećanja na nedavno preminulog direktora Kulturnog centra dr Mohsena Solejmanija, u petak, 9. februara, na Megatrend univerzitetu održan je koncert grupe Sina iz Teherana. Predstavljanje tradicionalne iranske muzike, u izvođenju ove renomirane grupe, organizovano je u saradnji Megatrend univerziteta i Kulturnog centra Ambasade Irana. Članovi grupe Reza Parsa, Mohsen Ebadati, Usef Sabiza, Hosein Nerajzade i Amin Ramin, svojim zadivljujućim izvođenjem odabranih numera, približili su prisutnoj publici duh srednje Azije i upoznali ih sa zvukom tradicionalnih instrumenata – torbak, kamanče, nej, santar i tar. Ovo je još jedna u nizu nedavno održanih manifestacija na Megatrend univerzitetu, na kojima je beogradska publika imala priliku da upozna kulturnu baštinu drugih naroda.