Kineski centar Megatrend univerziteta, u saradnji sa Konfucijevim institutom iz Novog Sada, organizovao je u utorak, 29. maja 2019. godine, atraktivnu radionicu kineske kaligrafije. Ovu drevnu veštinu i umetnost studentima su približili vrhunski kineski kaligrafi Sju Feng i Lan Jao. Studentima je gospodin Sju održao kraće predavanje o istoriji kaligrafije i načinu slikanja i povezanosti sa književnošću.

Kineski kaligrafi su tom prilikom poklonili univerzititetu, u ime Konfucijevog instituta iz Novog Sada, umetničku sliku. Ovom događaju prisustvovala je ataše za kulturu Sui Jinglan i treći sekretar Gao Sue, zatim direktor Konfucijevog instituta iz Novog Sada, gospodin Čen Hui, prorektor Megatrend univerziteta za međunarodnu saradnju, prof. dr Slobodan S. Pajović, i prorektor za odnose sa javnošću, prof. dr Milivoje Pavlović.

U ime univerziteta, goste su pozdravili prorektor Pajović i Milena Bokić, director Kineskog centra koji u okviru Megatrenda deluje već sedam godina.

Snimila Kristina Stojmenović