Dvadeset trećeg maja 2019. godine na Megatrend univerzitetu u Beogradu održana je 41. međunarodna naučna konferencija na temu „Ekonomski i društveni razvoj”. Konferencija je organizovana u saradnji Megatrend univerziteta (Srbija), Univerziteta „Sjever“ (Hrvatska), Fakulteta za menadžment Univerziteta u Varšavi (Poljska) i Univerziteta „Muhamed V“ iz Rabata (Maroko). Rasprava na ovogodišnjoj konferenciji je usko vezana za aktuelne izazove u modernoj ekonomiji, poslovanju preduzeća u eri globalizacije i novim poslovnim strategijama.

Skup je otvorio prof. dr Slobodan Pajović, prorektor za međunarodnu saradnju Megatrend univerziteta, istakavši značaj konferencije ne samo za domaćine, partnere i međunarodne učesnike, već i za širu društvenu zajednicu. On je izrazio radost zbog činjenice da je u radu konferencije učestvovalo stotinak autora sa uglednih međunarodnih akademskih institucija iz Srbije, Hrvatske, Rumunije, Poljske, Slovačke, Saudijske Arabije i drugih zemalja, sa oko 40 naučnih radova.