image001

Iranski centar Univerziteta “Džon Nezbit”, u nedelji kada je Islamska republika Iran počasni gost 61. Beogradskog sajma knjiga, organizovao je još jedno gostujuće predavanje istaknutih iranskih umetnika na Fakultetu za kulturu i medije. Ovog puta obratila se poznata iranska književnica Nasim Mar’aši, koja je govorila  studentima o iranskoj književnosti i svojim književnim počecima.

Gošća Iranskog centra Nasim Mar’aši odgovarala je na pitanja studenata i navela da svoju inspiraciju nalazi u različitim ljudskim sudbinama. Takođe je naglasila da joj je posebno zadovoljstvo što studenti Univerziteta „Džon Nezbit“ pokazuju dodatno interesovanje za iransku književnost.

Predavanje je pratio sastanak direktorke Odeljenja za međunarodnu saradnju, doc. dr Ane Jurčić, i direktora Kulturnog centra Ambasade IR Irana, dr Mohsena Solejmanija, na kome je razgovarano o dodatnim aktivnostima Iranskog centra Univerziteta, kao i mogućnostima produbljivanja saradnje.