MEGATREND UNIVERZITET DOBITNIK ERASMUS POVELJE ZA VISOKO OBRAZOVANJE

Odlukom Evropske komisije (The European Commission) Megatrend univerzitet dobitnik je Erasmus povelje za visoko obrazovanje (Erasmus Charter for Higher Education). Nakon višemesečnog razmatranja 283 prijave podnete Izvršnoj agenciji za obrazovanje, audiovizuelne komunikacije i kulturu (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency), Komisija se usvojila konačnu listu univerziteta nosilaca Erasmus povelje, a na osnovu procene ispunjenosti uslova koju izdaje nadležno telo na nacionalnom nivou, formalne verifikacije ispunjenosti uslova propisanih konkursom, te iznetih zaključaka i preporuka Evaluacionog komiteta. Početkom tekuće kalendarske godine, Megatrend univerzitet podneo je prijavu i dokumentaciju o ispunjenosti uslova, na čijoj pripremi je radio tim predvođen prof. dr Katarinom Zakić, tadašnjom prorektorkom za međunarodnu saradnju i prof. dr Draganom Ćalovićem, tadašnjim direktorom Službe međunarodne saradnje Megatrend univerziteta.

Erasmus povelja predstavlja prestižnu licencu visokoškolskih ustanova kojom je omogućeno njihovo učešće u projektima stipendirane mobilnosti profesora i studenata u okviru Erasmus+ programa. Reč je o svojevrsnoj akreditaciji Megatrend univerziteta, čime se potvrđuje ispunjenost svih uslova za učešće u programima Erasmus+ stipendirane mobilnosti koji važe na nivou Evropske unije i partnerskih zemalja. Dobijanjem Erasmus povelje naš univerzitet zakoračio je u novu fazu internacionalizacije, otvorivši širi prostor programima studentske i profesorske razmene, istovremeno potvrdivši svoje mesto u zajednici evropskih univerziteta.