Rektor univerziteta Džon Nezbit, prof. dr Slobodan Pajović i koordinator Iranskog centra prof. dr Nataša Stanojević, u prostorijama Iranskog centra na Univerzitetu, danas su dočekali novog direktora Kulturnog centra I. R. Irana, dr Mohsen Solejmanija.

Prilikom ovog susreta dogovorena je poseta Rektora Pajovića i Prorektorke za međunarodnu saradnju prof. dr Ane Jovancai Stakić, univerzitetima u Teheranu, sa cilјem uspostavlјanja akademske saradnje, u vidu razmene studenata, profesora i zajedničkih projekata.

Pored toga, ustanovlјeno je stipendiranje troje studenata godišnje sa univerziteta Džon Nezbit. Predviđen je jednomesečni studijski boravak u Iranu za najbolјeg polaznika kursa Persijskog jezika sa Univerziteta i za dva studenta viših nivoa studija, zainteresovanih za dublјe istraživanje iranske ekonomije, kulture, umetnosti i drugih oblasti.