U poljskom gradu Pili, 20. i 21. aprila sa uspehom je održana VI međunarodna naučna konferencija „Determinante regionalnog razvoja”. Ova konferencija je od posebnog značaja u nizu uspeha koje Univerzitet „Džon Nezbit” postiže na međunarodnom planu, jer je realizovana kroz program zajedničke saradnje našeg Univerziteta, Univerziteta primenjenih nauka Stanisław Staszic iz Pile i rumunskog Univerziteta „1. Decembar 1918” iz Alba Julije.

U ime direktorke Odeljenja za međunarodnu saradnju doc. dr Ane Jurčić, konferenciju je zajedno sa inostranim partnerima otvorila Aleksandra Tošović Stevanović, profesorka Fakulteta za poslovne studije, istovremeno predstavivši potencijale univerziteta „Džon Nezbit” svim učesnicima konferencije.

Nastavak aktivnosti sa međunarodnim partnerima očekujemo već krajem maja, jer će kolege iz Poljske i Rumunije biti partneri Međunarodnog simpozijuma o upravljanju prirodnim resursima koji organizuje Fakultet za menadžment iz Zaječara.

logo-medjunarodne-saradnje