U okviru programa mobilnosti, Erasmus+, profesori „Stanislav Stažič“ univerziteta primenjenih nauka iz Pive, Poljska, su posetili naš univerzitet. U gostima su bili prof. dr Jan Polcin, prorektor za naučnu saradnju, razvoj i međunarodnu saradnju, profesori Ekonomskog instituta Sebastijan Stepien i Pavel Blašžik, te koordinator u odeljenju za međunarodnu saradnju Magda Držastva.

Osnovni cilj posete je bio unapređenje saradnje dva univerziteta, s posebnim akcentom na razmenu iskustava u okviru sprovođenja strategija internacionalizacije ova dva univerziteta.

S obzirom na to da Srbija u narednim mesecima treba da postane punopravna članica Erasmus programa mobilnosti, ova poseta je bila od velike važnosti, jer je omogućila da se razmene iskustva i da se dogovore budući oblici saradnje.